O nás

Kdo jsme?

Jsme nezisková organizace, působící v Rokycanech a okolí. Naším cílem podporovat zdravý rozvoj rodiny, přinášet do společnosti křesťanské hodnoty a rozvíjet kvalitu lidského života. Jsme součástí Asociace Comeniana. Pedagogové a představitelé Jednoty bratrské, jako byli například J. A. Komenský či Jan Blahoslav, vytvořili systém vzdělávání a výchovy, který dosud nebyl žádnou jinou alternativou překonán. Společně s ostatními  organizacemi, které Asociace Comeniana sdružuje navazujeme právě na něj a adaptujeme ho do současných poměrů. Ty samé principy pomáhají rodině jako celku i dnes.

Kdo s námi pracuje?

Společnosti ROKO pomáhá ve svém volném čase celkem 6 dobrovolníků.

Z čeho to platíme?

Aktivity, kterými dosahujeme našich cílů jsou ze své podstaty neziskové. VR herna a obchodní zastoupení ePrinteru jsou doplňkovým dorbným podnikáním, které nám pomáhají vydělat na ostatní ty, které si na sebe vydělat nemohou. Tímto děkujeme podnikatelům, kteří jsou ochotni vzdát se části svého zisku a nechávají jej jako provizi za naše drobné podnikání.

Zároveň jsme požádali různé partnery o grant nebo příspěvek na provoz. Nechceme žít primárně z grantů, proto vedle neziskových aktivit podnikáme. Za každý příspěvek jsme ale rádi, protože nám pomůže naše služby pro vás vylepšovat rychleji. V roce 2018 nás podpořilo Město Rokycany dotací na kulturu (kino) a Nadace Racek příspěvkem na vybavení (mateřský klub).